Jak być szczęśliwym?

Nie tylko tak bezpośrednio. Nawet jeśli wydaje ci się, że wybór dokonania zmiany takiej jak ta, którą na przykład podjąłem, często jest podyktowany zewnętrznym osądem. Uwewnętrzniamy to do tego stopnia, że robimy to, co mówisz innym, myśląc, że to nas zadecydowało . Weź również pod uwagę, że tego typu działania zawsze prowadzą do ucieczki.

Zmień to, co jest na zewnątrz, zamiast rozumieć, jak wprowadzić rzeczy w tobie. To tak, jakbym wypróbowała rozwiązanie problemu Twojej samooceny. I nigdy nie znajdziesz go na zewnątrz . W większości to tak, jakby placek jabłkowy zmienialiśmy opakowanie, nadając mu bardziej lśniący i piękny wygląd.

Jeśli chodzi o to, aby poprawić Twoją samoocenę, pamiętaj, że paczka nie jadła , tylko wyrzucała śmieci. I żeby ciasto było klarowne, nie zmienia smaku ze względu na opakowanie, w jakim się owija. Gwarantuję Ci, że te rozwiązania są bezużyteczne i często szkodliwe. Bardziej przywiązujesz się do własnej samooceny do pakietu i uzupełnia inne, większość nie, zrobisz mniej . Kiedy to się stanie, druga będzie miała moc sprawienia, że ​​poczujesz się dobrze lub źle, a zapewniam, że druga opcja będzie coraz częstsza w pierwszej.

Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd?

Chcesz, aby zmiany, które wnoszą, były doceniane przez innych , i to powiem. Zapytaj wiele osób lub tych ważniejszych o potwierdzenie, że dokonałeś lub dokonałeś właściwego wyboru. Musisz się usprawiedliwić . Musi być bardzo dobry powód do tej zmiany. Jeden powód jest dobry, jeśli inni się dzielą. To nie trwa długo . Rutyna powraca i zaczyna myśleć o nowych zmianach. I niestety jest to rada najpopularniejsza wśród znawców branży

Oceniasz siebie na podstawie swoich błędów

Popełniłeś wiele? Czy oni też są poważni? Wtedy masz słabą samoocenę. W rzeczywistości jest to gigantyczny błąd. Weź pod uwagę, że błędy są faktem . To nie jest tak, że możesz cofnąć się w czasie i ich nie popełniać.

Pozostawienie wpływu na swoją wartość sytuacjom niezmiennym, a przeszłe to potępienie bez wyjścia. Ponadto, jak wyjaśniłeś w odniesieniu do wyników, te błędy wynikają z poniższych reguł społecznych. Często te same działania byłyby doceniane gdzie indziej. Oczywiście są błędy uniwersalne , ale zawsze jest źle (to pomyłka!) Używać ich do samooceny. Błąd, jak ci wyjaśniłem, jest często najlepszym nauczycielem, uczy cię, jak poprawić, jeśli dobrze zrozumiesz lekcję.

Błąd to próba .

W swojej książce The Power of nawyków , Charles Duhigg opowiada, w jaki sposób, w NASA, zaczęli świętować każdy błąd samopoczucie eksperymentalnych. Drogie urządzenia eksplodowały i świętowali wrak . Powód jest prosty: chcieli uczyć, że można się mylić, jeśli próbujemy, starając się działać lepiej.

Spośród błędów, które popełniłeś, powinieneś interesować się tylko powodem, dla którego się mylisz, oraz nauką, którą przyjąłeś. Krótko mówiąc, jak ich nie powtarzać, ponieważ uczyniłeś osobę lepszą, bardziej dojrzałą. Pamiętaj też, że błąd nie mówi o tych sześciu dzisiaj i co będziesz robić jutro.

Mówi tylko o tym, co zrobiłeś wczoraj i nie często bierze pod uwagę czynników, które miały wpływ na wynik. Często są to rzeczy, które nie zależą od Ciebie ani od Ciebie nie zależą. W większości przypadków nie ma sensu płakać za zapłaconym mlekiem. Mając niską samoocenę myśląc o swoich błędach nie musisz naprawiać i nie pomagać w tworzeniu skarbu.

Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd?

Nie jesteś wiele wart, ponieważ w przeszłości popełnili błędy . Twoje błędy definiują i stają się słowami, którymi wyrażasz te sześć. Często myślisz o błędach, które popełniłeś. Zanim coś zrobisz, myślisz o tym, jak źle to zrobiłeś w przeszłości i przekonujesz się, że nie możesz tego zrobić nawet dzisiaj.

Czy patrzysz na swoją przeszłość?

Często odwołuje się do przeszłości, ponieważ nie jest to tylko temat błędów. Co zrobiłeś do tej pory w swoim życiu? Z tej odpowiedzi wiem, jak wpływa na Twoją samoocenę. Błędem jest myślenie, że nasza wartość zależy od tego, co zrobiliśmy do tej pory, lub wywodzi się z niej. Dlatego łatwo jest zobaczyć ludzi, których całkowicie identyfikujesz z ich historią . Ale to pomyłka. Pierwszym powodem jest fakt, że przeszłość nie mówi nic o przyszłości . Co możesz zrobić w dziesięć minut? A jutro za rok?

Może dotychczas prowadziłeś życie uważane za przeciętne, ale w ciągu roku mógłbyś osiągnąć ogromny sukces. W jaki sposób ? Wykorzystując swoją wartość, swój potencjał. Ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy będziesz wiedział, jak poprawić swoją samoocenę, aby zrozumieć. Problem w tym, że nie opieramy samooceny na wartości, którą posiadamy, ale na tym, co zrobiliśmy do tej pory. To są dwie różne rzeczy .

Historia jest pełna ludzi, których można by uznać za porażkę do 40 lub 50 lat, a po tym, jak dokonali wielkich rzeczy. Może znasz również historię kogoś, kto w pewnym momencie nadał przełom w swoim życiu. Twoja samoocena powinna mierzyć tę zdolność do zmiany, zasoby, z których się korzysta, kiedy zaczyna działać na poważnie. Musisz ocenić potencjał, który posiadasz, a nie, czy lub jak dotychczas go wyrażałeś . Wyobraź sobie, że kupujesz Ferrari. Latami trzyma się w garażu, a kiedy nie jedzie nigdy więcej niż 50 kilometrów na godzinę.

Czy myślisz, że ta twarz jest taka, że ​​twój samochód nie może zrobić lepiej? Sposób, w jaki użyłeś, pogarsza sprawę ? Oczywiście, że nie. Spojrzenie w przeszłość jest błędem, bo twoja samoocena zostanie na zawsze zniszczona. Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd?

Zawiera wiele pozytywnych rzeczy, które masz w przeszłości . Staraj się być dumny z rzeczy pozytywnych dokonanych przez twoją rodzinę, z których nie ma sześciu minimalnej odpowiedzialności . Wstydzisz się pewnych aspektów swojego życia lub życia swoich rodziców . Czy nazywasz siebie za pomocą słów, które odnoszą się do tego, co zostało zrobione, gdzie było sześć, lub był, czego doświadczyli

Przytrzymaj drugą

Co to ma wspólnego z poczuciem własnej wartości? Proste: tak jak zwykłeś osądzać innych ludzi, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz przywiązywać wagę do opinii , jaką mają o tobie. Pierwszy błąd jest uważany za ważny dla oceny innych . Ale jeśli naprawdę myślisz, że tak nie jest, nie osądzaj nawet siebie. Jeśli wyrażasz osądy, myślisz o rozsądku, aby móc dokładnie określić ludzi za pomocą własnych opinii.

Jeśli uważasz, że prawdą jest, że możesz powiedzieć, co jest słuszne w stosunku do innych, musisz uwierzyć, że prawdą jest również to, że mogą zrobić to samo z tobą. Kiedy zacząłem nie oceniać, mocno wyeliminowałem wpływ, jaki opinie innych miały na mnie i na moją samoocenę. Uważam, że ocena, moja lub kogokolwiek innego, jest zawsze częściowa, subiektywna i powierzchowna . Jeśli nie prowadzi konta, gdy używasz drugiego, w ten sposób wykorzysta mnie?

Jeśli nauczysz się pozbywać nawyku oceniania innych, zobaczysz, że nawet przy ich osądzie będą ważyć coraz mniej. Zapewniam, że mało kto uważa to za błąd, który wpływa na poczucie własnej wartości. Ale tak właśnie jest. Skąd wiesz, że popełniasz ten błąd?

Oceniajcie drugiego . Jeśli zauważę, mówisz, że to nie jest osąd, tylko opinia . Ludzie stają się dobrzy lub źli w funkcji osądu, który wyraziłeś, a prawie nie zmieniają się. Porównania ich działań z własnymi : myślisz o frazach typu „nie zrobiłbym” lub „nie zrobiłem, postąpiłbym w ten sposób”.

Oto 9 najczęstszych i druzgocących błędów w poczuciu własnej wartości. Teraz wiesz, jak je rozpoznać, kiedy je popełnisz. Następnym krokiem jest podanie 5 bardzo praktycznych wskazówek, jak to ulepszyć . Następnie pokażę ci kilka ćwiczeń i dwa specjalne zasoby. Złap oddech, odpręż się na chwilę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *